Niespokojny wtorek.

We wtorek (22.10.2019) w godzinach przedpołudniowych nasi druhowie podjęli 3 akcje.

Kilka minut po północy zostaliśmy zadysponowani do pomocy w otwarciu mieszkania w Zagórzanach Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się osoba wymagająca pomocy medycznej. Do działań skierowano jeden zastęp z naszej jednostki, jeden zastęp z JRG Wieliczka, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni wewnątrz udzielali pomocy osobie poszkodowanej. Działania strażaków polegały na pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki. Po około 30 minutach działania zostały zakończone.

Kolejne zdarzenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieliczce wpłynęło około godziny 10:19. Zgłoszenie dotyczyło pożaru samochodu osobowego w Gdowie na ulicy Myślenickiej.  Do działań skierowano jeden zastęp gaśniczy z naszej jednostki. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że pożarem objęta jest komora silnika samochodu osobowego marki Volkswagen. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego na palący się pojazd oraz sprawdzeniu auta za pomocą kamery termowizyjnej w celu  wyeliminowania zarzewi ognia. Osobom podróżującym w pojeździe nic się nie stało. Działania trwały około 30 minut.  Bardzo cieszy postawa osób postronnych którzy widząc zaistniałą sytuację zaczęli gasić pożar gaśnicami. Taka reakcja świadków spowodowała, że pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część auta.

Gdy nasi strażacy powoli rozjeżdżali się do swoich zajęć nadeszło kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło rozlanej substancji ropopochodnej na rondach w Gdowie na ulicy Krakowskiej oraz Bocheńskiej! Do akcji udał się lekki samochód ratownictwa technicznego Po przybyciu na miejsce przystąpiono do sorpcji oleju początkowo na rondzie na ulicy Krakowskiej a następnie ul. Bocheńskiej. Działania trwały około 30 minut.