Pomagamy w transporcie pacjentów do punktów szczepień

W związku z rozpoczęciem w naszej gminie akcji szczepień seniorów przeciwko COVID-19, nasi strażacy włączyli się w pomoc w transporcie pacjentów niepełnosprawnych i niesamodzielnych. Jako ciekawostkę możemy podać, że jedną z pierwszych osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest nasz druh honorowy 97-letni Sylwester Stańczyk. Naszemu druhowi i wszystkim mieszkańcom życzymy dużo zdrowia.
W transporcie do punktów szczepień pomagamy przede wszystkim osobom, które mają ograniczoną mobilność, borykają się z niepełnosprawnościami czy mają problemy z przemieszczeniem się. Staramy się być do dyspozycji wszystkich, którym najbliższa rodzina nie jest w stanie zapewnić dowozu do przychodni lekarskich.
To nie pierwszy raz, kiedy nasza OSP włącza się w społecznie w działania związane z walką z pandemią koronawirusa. W ostatnich miesiącach nasi druhowie m.in. dowozili żywność osobom przebywających w izolacji czy na kwarantannie. Zdarzało się również, że druhowie wyjeżdżali do pacjentów zamiast karetek pogotowia, kiedy te były zajęte, a chorzy wymagali pilnej pomocy.